Zdalnie jest taniej

By | 25 lipca 2011

Dla każdej firmy ważnym jest sprawne i nieprzerwane działanie sprzętu jak i systemu informatycznego, jednakże koszt dojazdu administratora w celu bezpośredniego dostępu do systemu to są duże koszty, jak i niedogodność, dla jednych jak i drugich. Dlatego właśnie świetnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów i czasu oczekiwania na rozwiązanie problemu klienta są wirtualne konsultacje.

Współczesne firmy, od wielkich korporacji po mikroprzedsiębiorstwa, mają do dyspozycji coraz szerszą gamę rozwiązań ułatwiających prowadzenie biznesu. Dzięki nim można zautomatyzować wiele czynności związanych z zarządzeniem, prowadzeniem księgowości, dbaniem o odpowiedni obieg dokumentów czy organizowaniem pracy. Z kolei do pracowników i menedżerów przedsiębiorstwa może dotrzeć informacja zwrotna w postaci raportów i precyzyjnych informacji, ułatwiających podejmowanie decyzji.

Jednak również bardzo ważne jest wsparcie techniczne, ponieważ nie każdą firmę stać na opłacenie stanowiska administratora. Warto w takim razie wynająć firmę która będzie obsługiwać nasze przedsiębiorstwo pod tym względem, ale również warto sprawdzić czy posiada możliwość zdalnej pomocy.

Zdalne konsultacje to nic innego jak online’owa pomoc świadczona osobiście przez specjalistę, który rozwiąże ewentualne problemy z oprogramowaniem. Jest on w stanie, wykorzystując połączenie internetowe, przeprowadzić większość niezbędnych czynności bezpośrednio na firmowych komputerach. Natomiast pracownicy firmy korzystającej z takiej usługi, mogą na bieżąco obserwować czynności wykonywane przez konsultanta i je nagrywać, by dzięki temu doskonalić swoje umiejętności.

Zdalna pomoc potrafi ograniczyć koszty o mniej więcej 50%, a problem będzie załatwiony błyskawicznie i taniej niż podczas przyjazdu specjalisty do siedziby firmy. Więc następnym razem gdy będziecie szukać firmy do obsługi informatycznej firmy, pytajmy się o zdalną pomoc techniczną.

Artykuł Inspirowany i przeredagowany przez:
Technologie Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *