Klasyka Gier – Odcinek 2

By | 26 lipca 2011

W drugim odcinku serii moich ulubionych starych gier chciałbym Wam przedstawić KKnD2:Krossfire. Jest on seqyelem KKND wydanym w październiku 1998 roku. Jest to strategia, której akcja dzieje się 100 lat po wojnie jądrowej, czyli w roku 2179. To przecież takie logiczne jest 🙂

Możemy wybrać z pośród 3 ras z których każda ma inne budynki, odrębne jednostki, dlatego też należy dobrze rozpoznać które jednostki z danej rasy nadają się do starcia z czołgami itp.

Głównym celem gry jest wyeliminowanie wszystkich zawodników. W sumie nic nowego, ale jak to stare gry jest ona bardzo dobrze przemyślana i wykończenie wrogów wcale nie jest takie proste, a dodatkowym utrudnieniem jest fakt że złoża ropy stopniowo się kończą, przez co trzeba często kombinować żeby wykończyć wroga przed zakończeniem wydobycia.

Misje są dobrze zaplanowane, ale dominuje w nich minimalizm (zwykle po naszej stronie), dlatego trzeba się nieco nagimnastykować żeby ukończyć wszystkie misje.

Kolejna z gier którą pamiętam jeszcze z czasów jak byłem dzieciakiem, a do której wracam kiedy tylko mam na to czas. Gra niebywale wciąga, można również grać przez sieć ze znajomymi.

Gra pojawiła się na Playstation, jak i PC. Z wersją na Playstation się nie spotkałem osobiście, aczkolwiek jakoś nie wyobrażam sobie grać w strategie na pleju.

Polecam na nudne, deszczowe popołudnie 🙂

Zobacz też: Odcinek 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *