upPrev – Wtyczka do WordPressa zwiększa ilość wyświetleń

By | 6 maja 2013

Wtyczka do WordPress’a pozwala na wyświetlenie dynamicznego elementu z odnośnikiem do następnego wpisu. Powstała na podstawie swojej imienniczki w której zabrakło kilku ciekawych funkcji.

Dlaczego ta wtyczka powoduje zwiększenie ilości wyświetleń? Jest tak ponieważ osoba która wejdzie na Twoją stronę po przeczytaniu interesującego ją artykułu zobaczy wyskakujący z boku strony box, w którym jest odnośnik do wpisu, np. o podobnej tematyce, albo takiego który jest teraz na topie. Użytkownik może się skusić, a dzięki temu uzyskamy kolejne wyświetlenie i być może nawet stałego czytelnika.

Konfiguracja po instalacji jest banalnie prosta, bo tak na prawdę już po instalacji działa ona poprawnie, ale jeżeli chcemy żeby artykuły były wyświetlane wg.

  1. poprzedni wpis
  2. poprzedni w kategorii
  3. poprzedni w tagów
  4. losowy wpis
  5. podobny, korzystając z wtyczki YARPP (tylko dla wpisów/stron)

to musimy wejść do ustawień wtyczki które znajdziemy w „Zainstalowanych wtyczkach” i zmienić zaznaczenie przy interesującej nas opcji.

upprev

W opcjach konfiguracji można wybrać przy jakim % przewinięcia strony ma się ona pojawić. Ja chciałem żeby mniej więcej w połowie dokumentu pojawiał mi się box, więc zmieniłem wartość w polu „Przesunięcie” na 50 %.

Do wyboru jest strona oraz sposób animacji – albo poprzez „wysunięcie” spoza ekranu, albo poprzez efekt zanikania przezroczystości.

Wtyczka dostępna jest w repozytorium na wordpress.orgupPrev.

One thought on “upPrev – Wtyczka do WordPressa zwiększa ilość wyświetleń

  1. informatyk

    Za każdym razem przy pojawieniu się tego ‚box’a’ mam wrażenie że mi komputer pokazuje jakieś powiadomienie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *