Cloud Community Conference 2014

By | 20 lutego 2014

20 lutego 2014 roku na wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja, która miała odpowiedzieć na większość z pytań jakie i wątpliwości w stosunku do rozwiązań opartych o model „cloud”. Zgodnie z ideą „Many Clouds, One Sky”, organizatorzy pragnęli pokazać jak wiele różnych rozwiązań jest opartych o chmury i rozwiać wszelkie wątpliwości co do ich użyteczności i bezpieczeństwa.

Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z Uniwersytetem Adama Mickiewicza, fundacją Science To Business oraz w charakterze sponsorów firmami beyond.pl, Centuria, Clico, Integrated Solutions, Juniper Networks, Oktawave.

Zaproszono wielu specjalistów dziedzin IT zaangażowanych w technologie cloud, którzy przedstawili aspekty techniczne jak i biznesowe zastosowania chmur, między innymi:
Przemysław Grygiel(Mirantis),
Marcin Rudzki(Oktawave),
Paweł Stefański(beyond.pl),
Emil Gągała(Juniper Networks),
Rafał Grzymkowski(IFJ-PAN),
Mariusz Stawowski(CLICO),
Bartosz Kupidura(Mirantis),
Łukasz Piątkowski(Politechnika Poznańska),
Krzysztof Waszkiewicz(VMware),
Maciej Rzeszewski(FilipiakBabicz Kancelaria Prawna),
Wojciech Rost,
Oskar Cięciel,
Marcin Mirecki,
Bartosz Zaremba(Whalla Labs).


Relacja:

Pierwszym prelegentem był Przemysław Grygiel, Openstack Network Engineer z firmy Mirantis, którzy przeprowadził wykład „SDN – czyli cloud to nie tylko wirtualne serwery”. SDN, czyli Software-defined networking, czyli nowe podejście do sieci komputerowych, w którym część urządzeń sieciowych i struktury sieci jest zdefiniowana jako oprogramowanie, co znacząco ułatwia administracje daną siecią. Dowiadujemy się również o OpenFlow, które czasami jest mylone z SDN.

Następny był Marcin Rudzki, który przybył w zastępstwie Dariusza Nawojczyka i mówił na temat “Wyrwij swoją firmę ze złych nawyków. Historia o tym, jak chmura obliczeniowa zmienia współczesny biznes”.

Organizatorzy stworzyli ciekawe wydarzenie, ale przede wszystkim bogate w treść. „Wydarzenie było na prawdę dobre, potem były 2 czy 3 ciekawe wykłady, szczególnie o zabezpieczeniach od strony technicznej.” – skomentował jeden z uczestników. Trzeba przyznać że takich komentarzy było na prawdę wiele. Dla wielu osób temat był tak ciekawy, że już w trakcie prelekcji testowało narzędzia o których mówili prelegenci.

Na swojej stronie organizatorzy piszą, że jest to pierwsze wydarzenie, które jest związane z pojęciem „Cloud Computing”, które organizują i że będzie ich więcej. Jak tylko będę znał jakieś szczegóły na temat następnej konferencji, napiszę o nich na facebooku, więc zapraszam do polubienia strony, by być na bieżąco.

Zdjęcia: 
https://www.facebook.com/cloudcommunitypl/photos_albums

Strona wydarzenia:
http://cloudcommunity.pl/

http://evenea.pl/imprezy/biznes-i-przedsiebiorczosc/61-614-poznan/cloud-community-conference-41924/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *