MoBilet wprowadza opłatę miesięczną – Poradnik proponuje rozwiązanie!

By | 21 lutego 2014

Od 1 Marca 2014 r. zostaje wprowadzony nowy regulamin usługi MoBilet. Wprowadza on opłaty miesięczne za korzystanie z systemu. Mobilet jest to usługa, która umożliwia zakup biletu komunikacji miejskiej lub wnieść opłatę za parkowanie w mieście z poziomu telefonu komórkowego.

Platforma MoBilet działa już w wielu miastach Polski od wielu lat i nieustannie zwiększa zasięg swoich wpływów, ponieważ jest ona bardzo wygodna. Użytkownik nie musi stać w kolejce do kasy biletowej, czy też martwić się o to że zapomniał kupić bilet, ponieważ kupić bilet może w każdej chwili nawet siedząc już w tramwaju czy autobusie.

MoBilet od samego początku funkcjonowania miał być całkowicie darmowy, co przyciągnęło do niego bardzo wielu klientów, jednakże dziś klienci otrzymali wiadomość email z informacją, że od 1 Marca się to zmienia. Nowy regulamin wprowadza między innymi opłatę w wysokości 49 gr za miesiąc użytkowania aplikacji i bezzwrotne zasilenie konta dla każdego nowego użytkownika w wysokości 3 zł na zakup pierwszego biletu.

„Za korzystanie z moBILET od Użytkowników nie były pobierane nigdy jakiekolwiek opłaty. Jednakże zmieniający się rynek płatności mobilnych stwarza coraz więcej trudności w rozwoju i utrzymaniu jakości naszego produktu.” – piszę firma.

Wprowadzenie takich zmian jest bardzo trudne i z pewnością spotka się z ogromną falą krytyki, jednakże może lepiej zaproponować jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu.

Proponowany sposób rozwiązania problemu
Umieszczenie reklam w aplikacji, z której korzysta kilka tysięcy osób dziennie powinno przynieść dość spore dochody, z podobne do wielkości abonamentu, a nie będzie uderzać bezpośrednio w użytkowników, którzy korzystają z aplikacji sporadycznie.

Dla tych którzy nie chcą płacić będą reklamy, a dla tych którzy chcą będzie płatna subskrypcja, która będzie wyłączać reklamy. MoBilet z pewnością urośnie w oczach swoich klientów dając im wybór.

A jak Wy sądzicie co MoBilet powinien zrobić w tej sytuacji. Zostawiajcie komentarze. Najciekawsze dopiszę do artykułu i wyślę do MoBilet.

One thought on “MoBilet wprowadza opłatę miesięczną – Poradnik proponuje rozwiązanie!

  1. Pingback: Mobilet jednak darmowy! Wzamian będą reklamy | Poradnik informatyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *