Telefon z Androidem chodzi wolno? Mam na to sposób!

By | 1 kwietnia 2016

Wolne działanie systemu Android zwykle wynika z braku pamięci podręcznej, braku miejsca na dysku i dużej ilości działających aplikacji w tle, które z powodu ich złego zaprojektowania nie potrafią zakończyć swojego działania i ciągle wykorzystują zasoby komórki.

Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja dodatkowej aplikacji, której zadaniem będzie oczyścić system i wyłączać zbędne usługi działające w tle. Taki zestaw funkcji oraz wiele więcej oferuje nam aplikacja o nazwie KingRoot. Jednak do swojego poprawnego działania wymaga zrootowania telefonu, czyli udostępnienia możliwości wykonywania pewnych operacji w systemie Android z uprawnieniami administratora (root). Kiedyś takie działanie mogło prowadzić do ograniczenia ochrony urządzenia przed zagrożeniami, lecz ten problem już dawno został rozwiązany właśnie za pomocą aplikacji KingRoot i jej podobnych.

 1. Pierwszym krokiem jest rootowanie telefonu, które opisałem w tym wpisie.
 2. Po uruchomieniu ponownym urządzenia telefon powinien mieć już roota, a dodatkowo zainstalowane będą takie aplikacje jak: KingRoot, One Cleaner, One Locker i Purify.
 3. Uruchamiamy aplikację KingRoot.
  KingRoot
 4. Po chwili widzimy wyliczony indeks systemu, czyli nota na jaką został oceniony system, gdy są jakieś problemy to klikamy na przycisk Continue, który przeniesie nas do rozwiązania problemu.
 5. Następnie warto kliknąć w przycisk Auto-start, w którym możemy wybrać, które aplikacje będą mogły się włączać, np. podczas startu systemu.
  Autostart
 6. Warto wyłączyć możliwość auto-startu dla nieużywanych aplikacji, ponieważ z pewnością przyspieszy to działanie urządzenia.
 7. Wracamy do głównego menu KingRoot i klikamy na Purify.
  Purify
 8. Tutaj widzimy procentową ocenę czystości urządzenia, gdy jest ona mniejsza niż 100% warto kliknąć w przycisk Boost, a aplikacja odtąd będzie regularnie oczyszczać system z niepotrzebnych usług działających w tle.
 9. Następnie przechodzimy do aplikacji OneCleaner, w której możemy oczyścić system ze zbędnych plików. Dzięki niej usuniemy zbędne pliki z urządzenia, oczyścimy pamięć RAM, czy usuniemy aplikacje preinstalowane na urządzeniu przez operatora. Nie będę opisywał jak należy wykonać czyszczenie urządzenia, ponieważ każdy musi wybrać pliki do usunięcia we własnym zakresie, a nie chcę sugerować złych wyborów.
  OneCleaner

Po wykonaniu tych działań telefon stanie się zauważalnie szybszy. Możecie mi wierzyć, ponieważ nikt mi za ten wpis nie zapłacił, a i tak recenzja jest bardzo pozytywna 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *