Plague Inc. nietypowa gra strategiczna, która mnie wciągnęła

By | 13 kwietnia 2016

Uwielbiam gry strategiczne i gram w nie rzadziej niż bym w rzeczywistości chciał. Wynika to z tego, że większość dobrych strategii jest na PC, a zwykle jak siadam do komputera, to okazuje się, że jest dużo rzeczy do zrobienia i odpuszczam sobie granie. Jednak bardzo często mi się zdarza jechać komunikacją miejską lub pociągiem i jedyne co sensownego w tym czasie mogę zrobić to albo poczytać książkę, albo grać na komórce. Z tego też wynikło moje poszukiwanie dobrej gry strategicznej na Androida i muszę przyznać, że w końcu ją znalazłem.

Plague (1)

Plague Inc. jest grą strategiczną na platformy mobilne, w której twoim zadaniem jest kierować wirusem, bakterią, itp. tak żeby zarazić i zgładzić całą ludzkość. Każdy typ zarazy ma swoje nietypowe rodzaje mutacji, które mogą zwiększyć ryzyko infekcji, dotkliwość objawów lub śmiertelność. Aby ewoluować zarazę należy uzbierać odpowiednią ilość punktów DNA, których używa się jak waluty i kupuje określone cechy zarazy. Jednak wygrana nie jest taka prosta, ponieważ cały czas po piętach depczą nam naukowcy. Szukają oni leku na zarazę, a my możemy im przeszkadzać kupując odpowiednie modyfikacje DNA, które dają trochę czasu lub po prostu poprzez ich zabicie tą właśnie zarazą. Jednak należy pamiętać, że im mniej żywych nosicieli, tym mniejsza możliwość zarażania, więc trzeba tutaj na prawdę trochę po myśleć, żeby znaleźć złoty środek.

Plague (2)

Gra jest bardzo dobrze zbalansowana, dlatego w zasadzie od samego początku rozgrywki na najniższych poziomach trudności rozrywka jest zaskakująco wciągająca i nie nudzi. Z każdym następnym wytępieniem ludzkości dostajemy dostęp do kolejnych typów zarazy, co dodatkowo zachęca do dalszej rozgrywki. Dodatkowo utrudnieniem jest to, że każda zaraza ma swoje cechy szczególne, np. grzyby mają niską zaraźliwość przez co, na prawdę trudno ukończyć grę zabijając całą populację ludzi.

Plague (3)

Nie ma co ukrywać, że jest to gra free2play, więc musimy się spodziewać dużej ilości reklam i dość agresywnego zachęcania do kupna wersji premium. Pomimo to, nadal gram za darmo i nie mam z tym problemu, ponieważ jest dobrze wyważona a bez kupna premium nadal można w nią grać i nie stracić nic z rozrywki.

Plague (4)

Dotychczas grałem na komórce w jakieś 10 różnych strategii, na które poświęcałem średnio po kilka godzin gry i dopiero ta gra mnie usatysfakcjonowała i prawdopodobnie będę w nią grał jeszcze długo. Polecam każdemu.

Wersja dla systemu Android

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *