Endomondo – Sportowy trener

By | 20 czerwca 2011

Muszę przyznać że rzadko która aplikacja potrafiła zmusić mnie do zmiany moich nawyków, jakichkolwiek, a TA poradziła sobie z tym niezwykle dobrze. Po prostu zacząłem chcieć jeździć rowerem, biegać, uprawiać sport.

Muszę przyznać że programiści pracujący nad tym projektem mieli wspaniały pomysł jak zachęcić ludzi do trenowania, nadzorowania swoich wyników, a co wg. mnie najważniejsze – dzielenia się wynikami ze znajomymi na facebooku.

Endomondo

Dlaczego to tak dobrze działa działa?
Nic tak nie mobilizuje do ciężkiej pracy jak zachęta przyjaciół którzy dobrze komentują Twoje poczynania i coraz to lepsze wyniki w sporcie oraz rywalizacja pomiędzy przyjaciółmi.

Co muszę mieć aby skorzystać z aplikacji?
Wystarczy tylko komórka zaopatrzona w odbiornik GPS, oraz jeden ze wspieranych systemów operacyjnych:
Android, iOS, BlackBerry, Windows Phone 7, Symbian OS, Windows CE i niektóre z obsługą Java.

Nawet teoretycznie nie jest wymagany internet w komórce, ponieważ można aktualizować postępy przez wifi w momencie znalezienia się w pobliżu znanego punktu dostępu.

Jakie są jeszcze funkcje programu / serwisu?
Przede wszystkim należałoby zwrócić uwagę że to nie jest tylko program, ale również możemy wchodzić na stronę endomondo.com , która to właśnie jest ogromnym kombajnem funkcji, których jest na prawdę sporo. Zaczynając od wielu różnych statystykach, które przedstawią nasze postępy w ćwiczeniach, podglądzie trasy z opisanymi czasami przejazdów poszczególnych kilometrów, a nawet wysokości na której w danym momencie się znajdowaliśmy, ilości kalorii spalonych podczas treningu, rywalizacji podczas wielu konkursów i na prawdę wiele wiele więcej.

Podsumowanie (?)
Trudno mi to wszystko opisać, jakoś podsumować, ale jest tyle tego, a nie chce znudzić moją pisaniną. Zachęcam po prostu do wypróbowania. Nie każdy jest sportowcem i nie każdego rajcuje taka zabawa, ale jak dla mnie idea jest świetna i pragnę ją promować dalej 🙂 Może ktoś chce się ze mną zmierzyć 🙂

Link do mojego profilu na Endomondo: http://www.endomondo.com/workouts/user/1632613 (ostatnio nie miałem czasu na treningi bo musiałem troszkę po jeździć po Polsce, ale obiecuję poprawę)

Link do wszystkich możliwości programu na komórkę: http://www.endomondo.com/help (co do strony to nie mam takiej rozpiski, tego jest za dużo xD)

Link do strony głównej Endomondo: http://www.endomondo.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *