Adblock nie blokuje reklam na moim blogu

By | 3 listopada 2015

Sytuacja zaczęła się około miesiąca temu. Zacząłem zauważać zwiększone przychody z reklam w ramach Google Adwords i zacząłem się zastanawiać jaki jest powód takiego stanu rzeczy. Przypuszczałem, że może być to związane ze zwiększonym ruchem na mojej stronie, ponieważ rzeczywiście w ciągu ostatniego miesiąca ruch się znacząco zwiększył, ale nie na tyle, żeby wzrost zarobków był ponad 100 procentowy.

Zainstalowałem parę miesięcy temu plugin, który osobom z włączonym Adblokiem wyświetla informację, że na stronie nie ma wkurzających reklam i ta strona się z nich utrzymuje. Dobrą funkcją tego plugina było wyświetlanie statystyk ilości osób z włączonym Adblokiem. Ku mojemu zdziwieniu w ciągu ok. miesiąca nie było żadnego wejścia z włączonym Adblokiem.

Nie zgłaszałem się do programu przyjaznych stron, którą oferował twórca Adblock, ponieważ było za dużo biurokracji (trzeba było wysłać dla każdej podstrony osobną informacje). Więc dlaczego nagle blokowanie reklam przestało być realizowane dla mojej strony.

Oczywiście nie narzekam na taki stan rzeczy, ale zwykle jestem dociekliwy w takich przypadkach, zwłaszcza, że nie jest to na rękę Adblokowi, który nie blokując reklam na mojej stronie i być może na innych będzie uchodził za gorzej działającą aplikacje. Z tego co wiem, jakiś czas temu Adblock został sprzedany za jakieś niebotyczne pieniądze i nie wiadomo komu bo nie zostały te informacje ujawnione. Być może ma to związek. Na mojej stronie są reklamy z Adsense, więc być może Google powiększyło swój wachlarz usług o Adblock? Poczekamy zobaczymy.

2 thoughts on “Adblock nie blokuje reklam na moim blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *